×

Завтра переходимо на літній час

Переведення часу відбудеться у ніч з суботи, 28 березня, на неділю, 29 березня. Цієї ночі о 3:00 слід перевести стрілки годинників на одну годину вперед.

Переведення годинників здійснюється головним чином для того, аби людина могла працювати, використовуючи при цьому менше штучного освітлення. Таку процедуру переведення годинників застосовують у багатьох країнах світу, зокрема і в європейських державах, підлаштовуючись під зміну початку та закінчення світлового дня в різні сезони.

В Україні перехід на літній і зимовий час регламентується постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Згідно із нею, датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня.

Як полегшити перехід на літній час

Людський організм, на думку вчених, набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній. Все через те, що стрілки годинників переводять на годину вперед, а отже – люди менше сплять. Тож переведення годинників може викликати дратівливість і перепади настрою. А у людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб, може спричинити проблеми зі здоров’ям.

Аби мінімізувати стрес від переходу на літній час, лікарі рекомендують за тиждень до цього почати регулярно гуляти на свіжому повітрі і лягати спати приблизно на 30 хвилин раніше, ніж зазвичай, поступово готуючи організм до змін. Крім того, слід дотримуватися правильного раціону харчування, виключити навантаження на організм алкоголем і шкідливою їжею, а також пити багато рідини. І звісно ж, потрібно висипатися.

Дорослій людині для повноцінного відпочинку треба не менш ніж 7-9 годин сну, для дітей – 9-10 годин.