×

Зберегти, а не нашкодити: про реставрацію Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського

07.09.2021р. у холі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського дирекція музею та очільники області розповіли про те, як зміниться музей після ремонту.

Реставрація відбувається за підтримки програми Президента України «Велике будівництво». На цей проєкт музею виділять 105 млн грн. Катерина Бабіч, заступниця директора музею, наголошує, що оскільки будівля має статус архітектурної пам’ятки, вона захищена законом. А отже музей має всі необхідні дозволи, щоб розпочати роботи.

  • Від сьогодні розпочинаються реставраційні роботи «перлини» Полтавщини – нашого краєзнавчого музею. До цього ми йшли майже рік. Коли на наше запрошення Президент України Володимир Зеленський відвідав музей, він був вражений колекціями та експонатами. Звісно, ми розповіли й про всі існуючі проблеми з дахом, підлогою та стінами. Після чого отримали завдання реставрувати будівлю, – розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов під час презентації проєкту реставрації музею.

Найголовніше, що має на меті проєкт реставрації – це зупинка руйнації будівлі. Наразі архітектурна пам’ятка знаходиться в занедбаному стані: велика кількість розписів зруйновані, по стінах проходять тріщини, протікає дах та майже не працює вентиляція.

У рамках проєкту музей здійснить ремонт зали урочистостей та вестибюлю. Окрім того, оновлення торкнеться усіх частин будівлі: виставкових залів, даху, цокольного поверху, відбудеться оновлення блискавковідведення, сигналізації та встановлення підігріву скату даху. Поза тим, фахівці відновлять оригінальні колони, авторський паркет на підлозі, світильники та втрачені кесони, дерев’яні вікна з вітражами. У холі буде встановлений гардероб. Музей зроблять доступним для людей з інвалідністю на всіх трьох поверхах.

Над реставрацією працюють професіонали – фахові майстри-реставратори, художники, архітектори та будівельники. Команда наразі формується.

  • Наша мета – зберегти, а не нашкодити, – наголошує Катерина Бабіч. – Це величезна відповідальність для нас. Будинок називають «квіткою в камені», це витвір мистецтва у стилі українського модерну Василя Кричевського, який знаний на весь світ, та є безперечною цінністю та культурним надбанням нашої країни.

За основу був взятий проєкт та ескізи Василя Кричевського. Команда працює з іконографікою Йозефа Хмелевського 1908 року, а також із замальовками залів різних художників, у тому числі таких майстрів, таких як Костирко та Тоцький. На прес-конференції усі охочі мали змогу переглянути реставраційну документацію та зразки матеріалів, які підбирає команда фахівців.

Із усіма змінами, які відбудуться в музеї, можна усі охочу зможуть познайомитися під час концерту-презентації «Symphony of Restoration», що відбудеться 11 вересня о 18:30 у дворику краєзнавчого. Полтавський симфонічний оркестр зіграє класику в чаруючій академічній обробці, а музей в неформальній атмосфері розповість більше деталей про відновлення його будівлі та познайомить відвідувачів із цікавинками, що стосуються його історії. Буде приємний вечір у казковій атмосфері, з кавою і прекрасною музикою!

Вартість квитка – 250 грн, його можна придбати у касі симфонічного оркестру чи музею, для журналістів можлива акредитація за посиланням.

Прес-служба Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського