×

Жорстока реальність:жителям аварійного будинку міська влада допомагає тільки «цінними» порадами

Мешканці будинку на провулку Шевченка втомилися від порожніх промов влади. Уже кілька років поспіль вони штурмують управління ЖКГ та інші міські інстанції. Мета лише одна – домогтися, щоб у їхньому аварійному будинку провели капітальний ремонт, адже дверей у під’їзд немає, вхід у будівлю завалюється, вікна вибиті, а з даху взимку до другого поверху тече вода. Тож, аби привернути увагу до своєї проблеми, полтавці звернулися до редакції «ПВ».

Місцева жителька Валентина Каурова скаржиться, що будівля вже кілька років в аварійному стані:

У цьому році взагалі якийсь жах коїться. Постійно вода біжить по стінах,унаслідок чого повністю затеклаплитаі тепер навіть не можу приготувати їжу. Від даху теж мало що лишилося, адже там, де лежав сніг, він у суцільних провалах та дірках. Узагалі скоро будинок розвалиться, оскільки і східці, і стіни, і дах – усе старе й понівечене.

Жінка зауважила, що неодноразово зверталася до інстанцій та писала відповідні листи. Їй лише відповіли, що будинок перебуває на балансі ЖЕО №2 тайого включили до Програми розвитку ЖКГ та благоустрою на 2019 рік. Також дописали, щоможливість виконання ремонту покрівлі в місцях протікання розглянуть протягом року за наявності відповідного фінансування.

Не допомогла мешканцям і особиста зустріч із заступником міського голови з питань ЖКГ з команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Олексієм Чепурком. Він також підтвердив, що в місті коштів немає, і порекомендував робити це за власний рахунок.

До Олексія Чепурка ми зверталися та ходили на особистий прийом. Але він нас зібрав та прочитав лекцію про користь створення ОСББ та ремонт за гроші мешканців. Виходить, що одні чиновники обіцяють, а інші кажуть, що коштів немає. Проте ніхто не розуміє, що будинок має статус гуртожитку, а це означає купу бюрократичних моментів, які потрібно вирішувати.Аби створити ОСББ,слід спочатку отримати статус житлового будинку. А це не так швидко все робиться. Якраз поки всі ці інстанції пройдемо,дім завалиться, додає мешканка будинку Галина Гнатик.

Нині обурені люди переконані, що,лише привернувши увагу громадськості, можливо досягти певних успіхів та вирішити це болюче для них питання. Тож вони самотужки латають дах та сподіваються на несніжну зиму, оскільки потрібно хоч як-небудь виживати, поки влада займається інтригами та махінаціями на власну користь.