×

Власівка таки стане полтавською

Полтавська обласна рада погодила приєднання села Власівки Кіровоградської області до Полтавщини. Відповідне рішення погодили 62 депутати та 11 утрималися від голосування. Голова облради Олександр Біленький зазначив, що дане селище є самодостатнім і мати його у складі Полтавської області – “плюс”.

Раніше рішення щодо приєднання Власівки до Полтавської області ухвалила селищна рада, а потім і Кременчуцька районна рада. Проте остаточну крапку у цьому питанні поставить рішення уряду щодо зміни територіального устрою.

“Селище Власівка до 1964 року було у складі Полтавської області. Потім невідомо чому його передали Кіровоградській області. Селище знаходиться у своєрідній “підкові”. Ми межуємо з Кременчуцьким районом Полтавської області. І лише 350 метрів – межуємо з Кіровоградською областю. Це дуже незручно для громади. Історично це саме Полтавська область”, – сказав селищний голова Власівки Анатолій Бабаченко.

Нині Власівка є єдиним селом у Кіровоградській області, яке знаходиться на лівому березі Дніпра, що створює чимало проблем для місцевих жителів. А перші згадки про Власівку датуються 1556-м роком. Таким чином вона “старша” за Єлисаветград-Кропивницький майже на 200 років. І практично всю свою історію Власівка перебувала в орбіті Кременчука, деякий час підпорядковувалася Чигирину і Катеринославу, а в радянський час до 1963 року була у підпорядкуванні Кременчуцької міської ради. Адже від Власівки до Кременчука – 10 кілометрів, а до Світловодська – 15!

За однією з версій передача Власівки до складу Кіровоградської області була пов’язана зі спорудженням Кременчуцької ГЕС, яке торкнулося села безпосередньо. У Власівці почалося спорудження барачного селища для гідробудівників, розробка покладів граніту з місцевого кар’єру. Околиці села Коваленки, Королі, Комашки та інші потрапили у зону будівництва греблі, тому їх жителі були переселені до Власівки.