×

Зневірені та обділені: коаліція влади залишила полтавських спортсменів без премій та виплат

Молодь та її розвиток – улюблена тема для політичних гасел полтавських чиновників. І коли одні підтримують та допомагають розвиватися молоді, зокрема полтавським спортсменам, інші відверто знецінюють здобутки та всіляко плюндрують їхні права. Так, на останній сесії Полтавської міської ради представники команди Олександра Удовіченка принципово не підтримали проєкт рішення про надання фінансової допомоги 39 полтавським спортсменам, тим самим позбавивши їх необхідної грошової підтримки.

Варто зазначити, що попередньо це питання порушувалося і на профільній депутатській комісії. Ініціатива викликала значне протистояння та різку критику як голови комісії, представника команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Олександра Кудацького, так і його однопартійців.

Проте на захист молодих спортсменів став депутат Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Олександр Глазов. Він зауважив, що грошова підтримка міської ради необхідна для багатьох атлетів та їхніх родин:

– Ті виплати, що міськрада надає спортсменам, стали не лише вдячністю за здобутки та отримані нагороди, але для декого запорукою подальшої участі в змаганнях. На жаль, у нинішній ситуації переважна більшість спортсменів вимушена за власний кошт витримувати спеціальну дієту, купувати спорядження та навіть виїжджати на змагання. Тож підтримка грошима не буде зайвою, особливо коли йдеться про захист честі та гідності нашого міста на змаганнях всеукраїнського та світового рівнів. І саме у таких ситуаціях виявляється, що деяким політикам простіше кричати красномовні гасла про молодь і спорт, а як доходить до реальних справ, забувати свої обіцянки та всіляко обділяти перспективну активну молодь.

Також він додав, що переважна більшість із заявлених 39 спортсменів має інвалідність. Та вони не тільки не здаються, але й реалізують свій потенціал та пропагують здоровий спосіб життя на загал:

– Велика кількість спортсменів позитивно впливає на імідж міста, а також виховує культуру здорового способу життя серед юного покоління. Дивлячись на здобутки наших видатних полтавців, молодь поступово розуміє, що займатися спортом популярно, модно та корисно. А бездумному сидінню за гаджетами та шкідливим звичкам є гідна альтернатива. Ми маємо шанувати таких людей, а не закривати на них очі, спрямовуючи бюджетні кошти на численні другорядні проблеми й оминаючи актуальні й нагальні потреби міста та громади.

Проте Олександр Кудацький переконаний, що підтримувати варто лише заявлені олімпійські види спорту і різнобічний спортивний розвиток полтавцям ні до чого:

– Мало хто знає про чемпіонати Європи з боулінгу або подібні їм змагання з гандболу чи то інші не олімпійські види спорту. Свого часу ми фінансово підтримали таких визначних спортсменів, як Любомир Лемешко і Олександр Хижняк, учасників Олімпійських ігор та відзначених низкою нагород різних рівнів. От їх ми підтримуємо, адже така допомога, поперше, визначена регламентом, а по-друге, підтримує «належні» види спорту. А от фінансування численних спортсменів з різноманітних асоціацій і федерацій, що проводять власні чемпіонати, врешті-решт призведе до нівелювання заслуг тих атлетів, які справді працюють над титулами та реальними здобутками, визнаними Олімпійським комітетом.

Така позиція вкрай обурила чемпіона світу з бойового самбо Дмитра Микуцю, адже, на думку членів коаліції влади, його спортивні здобутки нічого не варті:

– Вважаю цей вчинок неправильним з позиції міської влади. Дуже непокоїть ця ситуація, бо, коли за таку несправедливість голосують чиновники з трибун, про який розвиток молоді та міста може вестися мова. І коли б це була відсутність грошей у бюджеті або щось подібне, але ж ні. Гроші є, вони закладені, але політики не вважають нас гідними цих премій та виплат. З таким ставленням скоріше можна отримати допомогу десь в іншому місті, ніж у рідному. Бо ми полтавській владі, судячи з цього, непотрібні, а на розвиток молоді їй також байдуже.

Зі свого боку Олександр Глазов пообіцяв не залишити справу просто так і вже на наступній профільній депутатській комісії знову порушити важливе для молоді питання. Також він підкреслив, що докладе всіх зусиль, аби полтавські спортсмени за свої здобутки отримали визнання та підтримку