×

ЗНО: скільки коштуватиме підготувати дитину до тестування

До 24 січня кожен охочий може зареєструватися на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Участь у тестуванні – не обовз’якова, але допомагає учасникам краще підготуватися до реального ЗНО. Так, воно дає можливість правильно розрахувати час на вирішення тестів, заповнення бланків відповідей, зрозуміти, як відбувається процедура на практиці, об’єктивно оцінити власний рівень знань, психологічно налаштуватися на проходження тестування тощо. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України на офіційному сайті.

Пробне ЗНО проходитиме у дві сесії:

– 21 березня – з української мови та літератури;

– 28 березня – з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

Реєстрація проходить на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти (у назвах областей “зашиті” посилання на сайти центрів).

Участь у пробному ЗНО є платною послугою. Тому кожен регіональний центр визначає її вартість самостійно, враховуючи, зокрема, витрати на друк і комплектуванням матеріалів, оплату праці працівників, долучених до організації тощо. Докладніше ознайомитися із вартістю пробних тестів у кожному регіоні можна за посиланням.

Важливо, що реєстрація та участь у пробному оцінюванні не означає автоматичну реєстрацію на основну сесію ЗНО. Крім того, результати пробного тесту не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не впливатимуть на конкурсний відбір під час вступу до вишів.

Вартість послуг репетитора залежить від регіону та досвіду педагога. Найвищі ціни у Києві, Одесі, Харкові та Дніпрі. В інших регіонах — майже удвічі менше. Найбільше коштують послуги вчителів із великим досвідом, викладачів вузів і тих, хто проходив стажування за кордоном. Роботу студентів оцінюють дешевше.

Серед предметів ЗНО найпопулярніші — українська та іноземні мови, математика та історія. Ці предмети входять до числа обов’язкових при вступі. Попит на українську мову найбільший. Підготовка до іноземних мов орієнтовно на 10-15% дорожча, а до менш популярних предметів, таких як, наприклад, географія – дешевша.

За даними сайту “Асоціації репетиторів України”, ціни на індивідуальних репетиторів у Полтаві коливаються від 50 до 300 гривень за 60 хвилинне заняття. Середня ціна – 80-100 гривень за заняття у 60 хвилин.

Послуги надаються з усіх профільних предметів: це іноземні мови, математика, біологія, хімія, українська мова та література, історія, географія, інформатика, фізика.

Якщо ж брати до уваги усі види підготовки до ЗНО, то виходить наступна картина:

– Курси підготовки офлайн – 45 – 90 гривень за 1 годину;

– Курси підготовки онлайн – 200 – 600 гривень за предмет, 0 – 50 гривень за 1 годину (є навіть безкоштовні курси, наприклад – Prometheus);

– Індивідуальні заняття на курсах – 120 – 200 гривень за 1 годину;

– Репетитор – 50 – 250 гривень за 1 годину;

– Самостійна підготовка – 100 гривень;

– Курси при ВНЗ – 30 – 80 гривень за 1 годину.

Якщо готуватись на курсах у групах, то підготовка орієнтовно обійдеться у 6 000 – 7 000 гривень в рік. Якщо індивідуально займатись з вересня по травень двічі на тиждень, то ще дорожче, адже діапазон ширший, від 3 300 до 13 000. Якщо онлайн чи самостійно – в рази дешевше.

Деякі навчальні заклади вказують вартість одного предмета (наприклад, 145 грн), інші – вартість за годину, хоча не вказано, скільки загалом годин навчання.

Загалом вартість підготовки до ЗНО з одного предмета залежить, в першу чергу, від сили волі учня. Якщо її достатньо, багато витрачатись не доведеться. Самостійно можна підготуватись, хоча для більшості це складно. Однак це добре, що є стільки варіантів підготовки.