×

Звіт депутата Полтавської обласної ради, голови постійної комісії з питань бюджету та управління майном Лариси БОСЕНКО

Свої депутатські повноваження здійснюю на основі вимог, передбачених Конституцією України, Законами України «Про
статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», регламентом Полтавської обласної ради. Скажу
відверто, що за цей невеликий проміжок часу в ролі представника громад області вдалось зробити чимало, але ще більше планів та задумів маю в перспективі.

Моя діяльність як депутата обласної ради зосереджена на відстоюванні законних прав громадян та розв’язанні
соціально важливих питань, пов’язаних з життям регіону.
Постійно підтримую зв’язок із виборцями, трудовими
колективами, державними установами, громадськими
організаціями, районними, селищними та сільськими
радами.

Робота в обласній раді та постійній комісії

За звітний період була присутня та результативно працювала на всіх пленарних засіданнях обласної ради. Як голова постійної комісії з питань бюджету та управління майном провела дев’ять засідань.
На засіданнях постійної комісії Полтавської обласної ради з питань
бюджету та управління майном було розглянуто низку важливих питань, але особливу увагу приділила регіональній програмі «Дітям Полтавщини – якісне харчування» на 2021– 2024 роки, яка сприяла підвищенню безпеки та якості харчування учнів та вихованців закладів освіти, виключення недобросовісних суб’єктів
господарювання та інших осіб з ланцюга постачання продуктів до закладів освіти. Основні напрями та заходи цієї Програми передбачають покращення роботи мережі їдалень, модернізацію матеріально-технічної бази опорних закладів сільських,
селищних та міських громад, організацію та здійснення лабораторного контролю сировини та продуктів харчування в закладах освіти, організаційні роботи щодо створення
умов для забезпечення повноцінного, якісного та калорійного харчування дітей у закладах освіти.

18 березня 2021 року за моєї ініціативи відбулося засідання круглого
столу з питань регіональної політики, у сфері інвестиційної діяльності, розвитку малого і середнього підприємництва.
У форматі діалогу відбувся обмін думками стосовно реалізації
завдань у сферах інвестиційної діяльності, розвитку малого і середнього підприємництва у контексті Програми сприяння та залучення інвестицій, формування позитивного іміджу та розвитку міжнародного економічного співробітництва Полтавської області на 2021–2023 роки та Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2021–
2023 роки.

17 вересня 2021 року взяла участь у Міжнародній регіональній конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати» в Харкові. На обговорення конференції було винесено низку важливих питань, а
саме: про переваги і недоліки бюджетної децентралізації, реалізацію регіональних проєктів за кошти державного бюджету; про спроможність місцевих органів забезпечити належну фінансову дисципліну; впровадження рекомендацій Рахункової палати на регіональному рівні; посилення взаємодії між місцевими органами та Рахунковою палатою.

Робота в області та виборчому окрузі

Добробут жителів області – це пріоритет у моїй депутатській діяльності. Завдяки плідній та ефективній співпраці місцевої, районної та обласної влад, підтримці депутатів усіх рівнів,
активній позиції і розумінню очільників громад, вдалося вирішити низку життєво важливих для Полтавської області питань.

Моя діяльність як депутата обласної ради спрямована на підтримку
ініціатив місцевих громад, органів місцевого самоврядування та вирішення питань, з якими звертаються виборці мого округу, інтереси яких я представляю у Полтавській обласній раді.
Протягом року побувала майже в усіх громадах області. Постійно особисто спілкуюсь та плідно співпрацюю із міськими, селищними та сільськими головами, керівниками закладів культури, освіти та медицини, керівниками підприємств та установ. Адже, на мою думку, лише особисте втручання у ситуації зазвичай допомагає вирішити
їх швидко та якісно. Завдяки зверненням громадян я завжди в курсі подій, що відбуваються в населених пунктах області, і ми спільно намагаємось покращити життя людей. Завжди наголошую: звертайтесь, не мовчіть, і разом ми зможемо все.

Весна – пора, коли природа прокидається від сну, і час, коли люди приводять до ладу важливі для них території. У Чутівській громаді пройшла толока. Робота одночасно велась у селах Черняківка, Кочубеївка та Нижні Рівні. Крім кладовищ, у селі Нижні Рівні прибрали територію в центрі села та біля пам’ятника. Я виділила кошти на придбання господарчих товарів.

Щороку 1 червня в Україні відзначається Міжнародний день захисту
дітей. Як жінка приділяю дітям особливу увагу, адже вони – наше майбутнє. Тому за моєї фінансової підтримки діти мали змогу подивитися вистави Полтавського академічного обласного театру ляльок. Серед інших розваг були аніматори, різноманітні майстер-класи, виставки і солодощі. Усі ці дійства проходили в різних територіальних громадах.

Окрім державних свят, є важливі для жителів громад, – це дні міст, селищ та сіл. І це дуже гарна нагода поспілкуватись з виборцями. На свята обов’язково приходила з подарунками – телевізорами, велосипедами для поштарів, соціальних працівників, солодощами, квасом та короваями для всіх жителів. Під час проведення святкових заходів за моєї спонсорської допомоги з дітьми працювали аніматори,
а ввечері було влаштоване фаєр-шоу.

У Кочубеївці до Дня села біля Будинку культури були встановлені лавочки.

Для працівників 11-ї Державної пожежної частини було придбано
спеціальний захисний костюм для занурення в холодну воду, який тримає температуру тіла до шести годин.

У Козельщинській громаді за мого сприяння були виділені кошти на ремонт дороги між селами Ганнівка і Лутовинівка. 400 метрів покриття зробили за допомогою асфальтоукладальника.
У Чутовому відкрили оновлений спортивний майданчик. Для ДЮСШ
ім.І.В.Ропавки Олександру Рядниху придбала футбольні сітки.
4 листопада у селі Луговики Чорнухинської громади запрацював фельдшерсько-акушерський пункт. ФАП буде обслуговувати 458 жителів сіл Луговики і Бубни. Від себе особисто для фельдшера вручила ноутбук.

У жовтні в Карлівській громаді за моєї підтримки провели толоку. Захід реалізували на 25 об’єктах. Фінансова допомога була виділена на придбання господарських товарів, квітів, саджанців дерев, дощок, лавочок; на покращення благоустрою на території шкіл, дитсадків, зупинок, спортивних майданчиків та парків біля будинків на
території громади. Так, Карлівський міський центр позашкільної освіти тепер оснащений ліхтарями, Карлівський ліцей №4 має велопарковку на 30 місць.

У селі Воронянщина Шишацької територіальної громади фінансово
долучилися до Всесвітнього дня прибирання World Cleanup Day. Разом із місцевими депутатами ВО «Батьківщина» було надано бензин для бензопил та бензокоси. Для зручнішого прибирання забезпечили громадян рукавичками для роботи і приєдналися до приготування святкової каші на вогнищі.

За мого сприяння із Фонду розвитку території області було виділено кошти, а саме:
• 400 тис. грн та 46 тис. грн – на Козельщинський будинок дитячої та
юнацької творчості;
• 119 тис. 120 грн – на придбання обладнання для дитячого майданчика для Нових Санжар;
• 60 тис. грн – на придбання акустичної системи для Великосолонцівського сільського будинку культури;
• 158 тис. 800 грн – на придбання ігрового комплексу для Малої Перещепини;
• 216 тис. 080 грн – співфінансування на придбання легкового автомобіля для Комунального некомерційного підприємства «Новосанжарський Центр первинної медико-санітарної допомоги Новосанжарської селищної ради Полтавського району».

За звітний період, під час проведення особистих прийомів, прийняла
понад 200 людей. У межах своїх депутатських повноважень за результатами розгляду звернень підготовлено та скеровано у відповідні інстанції понад 60 депутатських звернень та запитів.
Надано матеріальну допомогу 24 особам. Свою депутатську діяльність регулярно висвітлюю на сторінці у мережі Facebook, а також в обласних та районних засобах масової інформації.

Підсумовуючи насичений різноманітними подіями 2021 рік, бачу, що
зроблено чимало, але попереду ще багато роботи, нашої з вами спільної праці задля покращення життя в кожній громаді області.