×

1 вересня б’є по гаманцях!

Як зібрати дитину в школу та заощадити кошти

З наближенням 1 вересня в батьків з’являється нова проблема – підготувати дітей до школи, придбавши їм усю необхідну канцелярію, одяг та інші атрибути.

Як порівняти з попередніми роками, у 2019-му вартість багатьох товарів істотно зросла, а в останній місяць літа ще додасть у ціні, адже для продавців це нагода заробити. Кореспондент «ПВ» дізналася, що, де і за скільки можна купити, аби дитина була повністю готова до нового навчального року.

Перш за все, щоб не розгубитися в розмаїтті пропонованих виробниками шкільних товарів, рекомендується відразу скласти список найнеобхідніших. У такому разі ви точно не забудете купити щось важливе і вбережете себе від ризику придбати купу непотрібних речей.

Ми склали список того, що точно знадобиться вашій дитині в школі:

• Ділова форма одягу для хлопчика – штани, піджак (або жилет), сорочка або вишиванка.
• Ділова форма одягу для дівчинки – сукня чи сарафан, спідниця, жакет, блуза і жилет.
• Канцелярське приладдя – ручки, олівці, гумка, лінійка, пенал та матеріали для творчості.
• Спортивна форма для занять фізкультурою – спортивний костюм, спортивне взуття, футболки, шорти.
• Рюкзак.

До речі, із цього навчального року відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського діти відвідуватимуть школу у звичайному діловому одязі, а не в шкільній формі. Але багато українських шкіл все ж залишають за собою право прописувати певний дрес-код для учнів, який частіше за все передбачає світлий верх і темний низ.

Шкільний рюкзак варто обирати особливо прискіпливо, адже від нього залежить здоров’я хребта дитини. Якщо першокласники та учні молодшої школи носять у них зошити і пенал, можливо, ще 2-3 підручники, то старшокласникам доводиться носити по 7-8 підручників. Таке навантаження негативно впливає на поставу дитини та призводить до її викривлення і як наслідок – сколіозу.

Останнім часом усе більше батьків надають перевагу покупкам он-лайн. У наш час у великих інтернет-магазинах можна знайти товари на будь-який смак. Деякі з них навіть проводять інтернет-ярмарки з досить значними знижками на товари для школярів. Єдина проблема полягає в тому, що дібрати за розміром одяг або взуття дитини буде трохи складніше, ніж у ТЦ або ринках. Утім, якщо ви правильно знімете мірки і порівняєте їх із таблицями розмірів, велика вірогідність отримати задовільний результат. Але пам’ятайте, що в будь-якому разі ви гарантовано зможете повернути товар протягом 14 днів.

Звісно, ніхто не скасовує окремих брендових магазинів або речових ринків, але в такому разі запасіться терпінням, адже доведеться відвідати різні торгові точки, які часто можуть бути розташовані далеко одна від одної. Ще один варіант – купувати одяг для школи в зарубіжних інтернет-магазинах, де часто можна натрапити на дуже привабливі ціни. Але і тут слід зауважити, що доставки доводиться чекати близько місяця, тож існує ймовірність, що товар затримається в дорозі чи взагалі загубиться.

Як заощадити

Бувалі батьки радять купувати все необхідне до школи не в сезон, бо чим ближче 1 вересня, тим вищі ціни через попит. Насправді ціни у серпні порівняно з травневимм можуть додати від 15 до 50% до вартості.

Але оскільки сезон розпочався, радимо батькам школярів купити тільки все найнеобхідніше по мінімуму, адже вже у вересні продавці будуть пропонувати нерозпроданий товар із хорошими знижками.

У будь-якому разі стежте за знижками і під час пікового сезону, про них завжди можна дізнатися з інтернету.

Проаналізувавши ціни мережі відомих полтавських гіпермаркетів, роздрібних точок та онлайн-магазинів, ми вивели середню вартість канцелярського приладдя: зошит в асортименті коштує 1,86 грн, комплект обкладинок для зошитів – 8,22 грн, а для підручників – 22,83 грн, одна синя ручка обійдеться гаманцю у 2,66 грн, а графічний олівець коштуватиме 1,83 грн. Лінійки на 15 см – 2,4 грн. Цьогоріч найдешевший щоденник коштує 8,3 грн. Портфель «економкласу» можна придбати за 147 грн, папку для зошитів – 25,7 грн, альбом для малювання – 12,3 грн, а дитячі ножиці обійдуться в 19,64 грн.