×

Андрій Матковський: “Мені соромно за сьогоднішній бедлам у міській раді…”

Після завершення сесії міської ради кореспонденти «ПВ» запитали в голови найбільшої фракції Андрія Матковського про ситуацію, яка нині склалася з депутатським корпусом, оскільки вони не змогли проголосувати навіть порядок денний. А також, чи вплинуть дострокові вибори до Верховної Ради на життя міста, зокрема й на діяльність міської ради?


– Андрію Всеволодовичу, сьогодні на сесії міської ради депутати навіть не проголосували порядок денний. З чим це пов’язано? І що взагалі відбувається?


– Чесно, то мені соромно за сьогоднішній бедлам у міській раді. На цій сесії було стільки порушень регламенту, процедури ведення сесії, формування порядку денного з боку секретаря міської ради. І це свідчить про те, що, на жаль, за ці вісім місяців Олександр Шамота не став тією людиною, яка мала об’єднувати всіх депутатів та організовувати роботу міської ради належним чином. Я розумію, що нині в країні ведеться підготовка до виборів у Верховну Раду. І деякі політичні сили активно беруть у цьому участь. Але міська влада не повинна втягуватися в цей процес. І саме тому я вніс пропозицію, що краще нам цю сесію закрити і спокійно зібратися головам фракцій та розібратися з нагальними проблемами та самим підготувати проекти рішень. Це стосується і бюджетної сфери. Оскільки не можна розглядати ці питання, як пропонувалося, доти, доки ми не отримаємо цифр щодо виконання бюджету за півроку. Спочатку треба розібратися, щоб вийти на наступну сесію більш підготовленими. Але головне – ми маємо зробити висновок, що секретар міської ради Олександр Шамота не відповідає займаній посаді.


– Тоді, можливо, варто його замінити?


– Ще при формуванні коаліції кожна фракція взяла на себе певну відповідальність. Так, СДП отримала посаду секретаря міської ради в особі Олександра Шамоти, який має відповідати за організацію роботи міськ-ради. Минуло вже вісім місяців, а ми до цього часу не маємо навіть керівника прес-служби. Також бачимо, що нині завалена робота апарату і щодо підготовки до сесії міської ради, комісій і погоджувальної ради. На мою думку, секретар міськради останнім часом займався президентськими виборами, а тепер, мабуть, займається виборами до Верховної Ради свого однопартійця. І це безпосередньо, на нашу думку, впливає на неузгодженість роботи та гармидер у Полтавській міській раді. До речі, свого часу, коли ми формували більшість, не думали, що вибори до міської ради затягнуться аж до 2020 року. За законом вони мали бути призначені протягом 90 днів, але цього не відбулося, оскільки колишній міський голова подавав до суду, а Верховна Рада займається іншими проблемами, у тім числі й виборами. Тому, на думку нашої фракції, несправедливо буде, якщо ці два роки виконуватиме обов’язки секретаря міської ради одна людина, тим паче, що є зауваження до її роботи. Тож ми запропонували робити ротації секретаря, щоб представники з інших фракцій мали змогу по кілька місяців попрацювати на цій посаді. З одного боку, вони покажуть свою спроможність до роботи, а з іншого у нас буде можливість дати їм оцінку як майбутнім політикам чи майбутнім керівникам міської влади.


– Коли ж очікувати на такі зміни? Ви вже ведете консультації з цього приводу?


– Як голова найбільшої фракції звернуся до голів усіх без винятку фракцій, які представлені у міській раді, за яких голосували люди. Ми зберемося та внесемо пропозицію щодо ротації посади секретаря міської ради. А СДП може лишитися у більшості та взяти на себе інший напрямок роботи, який можемо обговорити та запропонувати.


– То майбутнім секретарем міської ради буде член вашої фракції?


– Необов’язково. Це може бути представник будь-якої фракції у міській раді. Але і в нас є достойні кандидатури в команді. Загалом за ротацією, можливо, через три місяці чи півроку в нас теж буде можливість запропонувати свою кандидатуру на посаду секретаря міської ради.


– Як ви прогнозуєте: фракція «Совісті України» після того, як Олександр Мамай програв суд, повернеться до сесійної зали працювати? Ви ведете із нею якісь переговори, консультації?


– Таких консультацій не було. І ми розуміємо чому, оскільки «Совість України» до останнього сподівалася, що все ж таки якимось чином колишній міський голова може з’явитися на політичному тлі. Тепер, коли вже є остаточне рішення суду, думаю, що ми зрештою побачимо депутатів цієї фракції у сесійній залі і в роботі депутатських комісій. Можливо, вони виявлять бажання навіть у формуванні більшості.


– Незабаром відбудуться дострокові вибори до Верховної Ради. Як, на вашу думку, вони вплинуть на загальну ситуацію в місті? Можливо, спрогнозуєте їхній результат.


– Нагадаю, що особисто я не братиму участі в цих виборах. І це тому, що відчуваю відповідальність за ті процеси, які проходять у місті, і за те, що міська рада ухвалила рішення про звільнення міського голови. Тож з мого боку це було б неправильно – кинути все і займатися великою політикою. Як депутат міської ради маю всі сили та енергію направляти та зосереджувати на розв’язанні проблем нашого міста, зокрема й у сфері ЖКГ, щоб Полтава повернула собі статус найкомфортнішого міста України, як це було раніше. Зазначу, що я більше господарник, ніж політик. Мені подобається робити конкретні справи, а не займатися популізмом.


– Нині рейтинги показують, що до Верховної Ради проходять партії «Слуга народу» і «Європейська солідарність». І якщо остання піде в опозицію до президента, це якось вплине на роботу вашої фракції?


– Наголошу, що всі члени нашої команди, яка нині представлена у фракції БПП «Солідарність», ніколи не були членами партії. Свого часу провладна партія і представники влади запропонували мені йти за їхніми списками та сформувати команду у міській та районних радах. Ми погодилися на це з огляду на те, що буде можливість достукатися з проблемами Полтави до самих верхів, вирішувати питання бюджету, фінансування, субвенцій тощо, які турбували і турбують полтавців. Але 73 відсотки українців виявили довіру президенту Зеленському. Тому ми як депутати в жодному разі не можемо бути в опозиції до президента і до наших виборців. Тож і надалі працюватимемо на громаду. Запевняю, що ми, як і кожного року, восени прозвітуємо перед полтавцями про свою роботу. Заодно будемо радитися зі своїми виборцями щодо партії, від якої ми могли б на майбутніх виборах до місцевої ради представляти їхні інтереси.


– Нині визначено основних гравців серед кандидатів до Верховної Ради по 144 та 145 округах, які охоплюють Полтаву. Як би ви оцінили нинішню ситуацію?


– Не маю права сьогодні займатися політичною агітацією. Наша фракція офіційно не підтримує жодного кандидата, але зрозуміло, що я, як і всі полтавці, прийду на виборчу дільницю та зроблю свій вибір. Проте як депутат міської ради скажу, що ті депутати, які представляли інтереси нашого міста у Верховній Раді, на мою думку, зробили недостатньо для Полтави і полтавців. І тому переконаний, що люди розберуться, добре проаналізують і зрештою зроблять той вибір, який буде на користь усієї нашої полтавської громади.